Yükleniyor...
Yükleniyor
...

İADE ve DEĞİŞİM

1. www.incigold.com üzerinden aldığınız tüm ürünler kişiselleştirilmiş ürün kapsamında size özel üretilmektedir ve tarafınıza İnci Gold Jewelry tarafından hazırlanan garanti sertifikası ile birlikte gönderilmektedir.

2. İnci Gold Jewelry tarafından e-ticaret yolu ile satışı yapılan tüm ürünler kişiselleştirilmiş ürün niteğindedir. Mesafeli Satış Yönetmeliği 15. Maddesi uyarınca www.incigold.com’dan alacağınız altın, pırlanta ve benzeri ürünler, 6052 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’da bahsedilen cayma hakkından muaf tutulmuştur. Bu bakımdan www.incigold.com adresi üzerinden alınan tüm ürünler kişiselleştirilmiş ürün kapsamında olduğundan değişim ve iadesi yapılamamaktadır.

3. www.incigold.com üzerinden aldığınız ürünlerde üretimden kaynaklı hata bulunması durumunda ( taş düşüklüğü, leke vs.) olması teslim alınmasını izleyen en geç 90 gün içerisinde tarafımıza gönderimi sağlanmış olmalıdır. Tamir işlemleri için ürün teslimi sırasında gönderilen İnci Gold Jewelry garanti belgesinin ibraz edilmesi gerekmektedir. Garanti belgesinin ibrazı ile , en geç 90 gün içerisinde gönderilmesi durumunda bir defaya mahsus tamir edilerek, müşteriye gönderimi sağlanacaktadır. Tamir amacı ile ürünün tarafımıza gönderilmesi durumunda gönderime ilişkin oluşacak her türlü aksaklık müşterinin sorumluluğundadır. Bu süreçte kargoda yaşanabilecek herhangi bir olumsuz durumdan İnci Kuyumculuk A.Ş sorumlu tutulamaz.

4. İnci Gold Jewelry dışındaki üçüncü şahıs ve kurumların ürünlere herhangi bir şekilde müdahalede bulunmaları (ölçü ayarlama, onarım vb.) durumunda ürün garanti kapsamı dışında olacaktır.

5. Alıcının bir yurtdışı teslimat adresi beyan etmesi neticesinde Türkiye Gümrük Sahası dışındaki bir adrese teslim edilen yurtdışı siparişleri kesin niteliktedir, ürünler iade, değişim ve tadilat kapsamı dışındadır.

6. Ürünün tamamı veya bir kısmının kaybolması garanti kapsamına girmemektedir. Bu durumda İnci Gold Jewelry’in sorumluluğu bulunmamaktadır.

7. Piercing, hızma vb. kişisel ürünlerde hijyen ve sağlık sebebiyle cayma hakkı kapsamında değildir, bahsi geçen ürünlerde iade ve değişim yapılamamaktadır.

8. Kullanma talimatlarına belirtilen şartların aksine kullanımından kaynaklanan bozulmuş, hasar görmüş ürünler garanti kapsamı dışında kalır, tamir, bakım, değişim veya iadesi yapılamaz. İnci Gold Jewelry dışındaki üçüncü şahıs ve kurumlar tarafından ürüne yapılacak müdahaleler (büyütme, küçültme vs. ) ürünü garanti kapsamı dışında bırakır.

9. Altın fiyatları dünya altın borsasındaki değişikliklere göre güncellenmektedir. Bu nedenle külçe/gram altın, ziynet altın (çeyrek altın, reşat, gremse, ata lira vs) ve 22 ayar işçiliksiz bilezik siparişleri kesin sipariştir, herhangi bir nedenden dolayı iptal edilemez, iade edilemez!.Ürün ile ilgili üretim kusuru olması durumunda yenisi ile değiştirilecektir, sipariş veren kişi bu şartları kabul etmiş sayılır.

10. Fotoğraf çekimlerinden kaynaklanan altın renginde yaşanacak renk tonu farklılıkları fotoğraf çekim aşamasında ürün detaylarının görülebilmesi için kullanılan ışıklar sebebiyle, kullanılan monitör ekran vb. görüntüsünden kaynaklanan farklılıklar olabilir. Bu husus ayıp olarak nitelendirilemez, sipariş veren kişi bu şartları kabul etmiş sayılır.

11. Sipariş iptali için İptal işlemlerinizi alışverişi yaptığınız aynı gün içerisinde, gün sonu alınmadan evvel müşteri temsilcilerimizi arayarak iptalini sağlayabilirsiniz.